• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ | کد خبر : 120
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سخنگوی شورای اسلامی شهر مرند
  پاسخ سخنگوی شورای اسلامی شهر مرند به سوالات برخی از رسانه ها
   ما مدیران شهر هستیم لازم به ذکر است یک مدیر شهری باید بتواند در دنیای رقابتی نقاط قوت و ضعف شهر خود را شناخته و درصدد تقویت مزایای رقابتی آن برآید. از این رهگذر است که شهر می‌تواند نقطه قابل اتکایی در شبکه جهانی شهرها بیابد و کارکردهای خود را در نظام سرمایه داری بین‌الملل […]

   ما مدیران شهر هستیم لازم به ذکر است یک مدیر شهری باید بتواند در دنیای رقابتی نقاط قوت و ضعف شهر خود را شناخته و درصدد تقویت مزایای رقابتی آن برآید. از این رهگذر است که شهر می‌تواند نقطه قابل اتکایی در شبکه جهانی شهرها بیابد و کارکردهای خود را در نظام سرمایه داری بین‌الملل بهبود بخشد. بدین ترتیب «مدیر شهری» با «مدیر شهرداری» تفاوتهای بسیار دارد چه اینکه اولی مسئول ارتقای قابلیت‌ها و توانمندی‌های شهر و شهرنشینان است در حالیکه دومی بیشتر مجری است و پاسخگویی آن تنها محدود به نحوه عملکرد است و نه نتایج و پیامدها. بسیاری، معتقدند که جامعه آینده، جامعه‌ای شهرنشین خواهد بود؛ بنابراین، شهرها به جای این که مکان‌هایی بی ثمر برای سرمایه‌گذاری اقتصادی یا تراکم کارگران بیکار با انبوه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی باشند؛ باید که به مراکز رشد و پویایی اقتصادی و اجتماعی، در چارچوب ملی، بدل شوند. این مراکز، باید که آفرینشگر فرصتهایی ارزنده برای رفاه و توسعه نه تنها جمعیت ساکن در آن، بلکه جمعیت تمامی کشور باشد.

  اگر قرار است مصوبات شورا بازیچه دست افراد و اشخاصی گردد بهتر است آن مصوبه نباشد. با تعلل عوامل شهرداری در مورد اجرای مصوبات هیچ گامی به جلو نخواهیم رفت .طبق مصوبه شورا قرار بود تا ۲۹ بهمن سقف پروژه جواهر اجرا شده و حداقل رفت و آمد مردم و تردد وسایل نقلیه تسهیل شود ، ولی هیچ اقدام عملی مشاهده نمی شود . عوامل شهرداری مرتبا بهانه تراشی می کنند و این قابل قبول نیست منتظر اجراء و عملیاتی شدن مصوبات هستیم . مردم منتظرند و چشم انتظار نمایندگان پارلمان محلی تا با پیگیری و رفع موانع و تصمیم سازی های هدفمند و اصولی اوضاع شهر و شهرداری بیشتر سامان پیدا کند و مشکلات و موانع شهری حل شود بی شک این مهم با اجرای کامل مصوبات شورا توسط عوامل شهرداری محقق خواهد شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب